Välkommen att kontakta oss på Kristna Fredsrörelsen!

Besöksadress: Gustavslundsvägen 18, Alviks torg, Stockholm
Postadress: Kristna Fredsrörelsen, Ekumeniska centret, Box 14038, 167 14 Bromma
Telefon: 08-453 68 40 (växel)
E-post: info[at]krf.se
Organisationsnummer: 826000-8696

Kristna Fredsrörelsen på Facebook

@KristnaFreds på Twitter

 

Ledning och ekonomi

Lotta Sjöström Becker

Lotta Sjöström Becker
Generalsekreterare

08-453 68 47
lotta.becker@krf.se


kari_200bredKari Berg
Verksamhetssamordnare

08-453 68 42
kari.berg@krf.se


Jenny Norling
Ekonomiansvarig

08-453 68 49
jenny.norling@krf.se


Internationella teamet

 

Sandra ErikssonSandra Eriksson
Programsekreterare
Fredstjänstprogrammet
Inriktning information och påverkan, samt landansvarig för Mexiko

08-453 68 79
sandra.eriksson@krf.se


Frida_200bredFrida Larsson
Programsekreterare
Fredstjänstprogrammet
Landansvarig för Colombia

08-453 68 43
frida.larsson@krf.se


Stella Lundén
Programsekreterare
Internationellt partnerstöd
Colombia, Guatemala

08-453 68 78
stella.lunden@krf.se


Porträtt på Victoria EnströmVictoria Enström
Programsekreterare
Internationellt partnerstöd
Sydsudan, Västsahara

08-453 68 46
victoria.enstrom@krf.se


Kommunikation, utbildning och rörelse

 

Jonas Karlsson
Kommunikatör

08-453 68 45
jonas.karlsson@krf.se


Jöran Lindeberg
Kommunikatör (föräldraledig)

joran.lindeberg@krf.se


KerstinHemsidanKerstin Bergeå
Utbildningssekreterare (tjänstledig)

08-453 68 41
kerstin.bergea@krf.se

 


Sara_200bred

Sara Rooth
Utbildningssekreterare

08-453 69 51
sara.rooth@krf.se


porträttbild på Mari Lindgren

Mari Lindgren
Organisationssekreterare

08-453 68 76
mari.lindgren@krf.se


Porträttbild på Anna Vigdis Gustavsson

Anna Vigdis Gustsavsson
Projektledare

08-30 77 45
anna.vigdis.gustavsson@krf.se


 

 

AKTUELLT
BLI MEDLEM

Var förändringen du själv vill se. Bli medlem i Kristna Fredsrörelsen.

VIDARE
GE EN GÅVA

Stå upp för fred och mänskliga rättigheter. Ge en gåva till Kristna Fredsrörelsen.

VIDARE

AKTION

Agera mot människorättsbrott. Gå med i vårt aktionsnätverk.

VIDARE

SKYDDSÄNGEL

Bidra till arbetet för fred och mänskliga rättigheter. Ge bort en skyddsängel.

VIDARE